Hiba
 • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

„NYELVVIZSGABÖRZE” – KÖZEL SZÁZ NYELVTANÁRRAL – A PREMONTREI GIMNÁZIUMBAN

2018-01-23, 16:40
   |   Kategória: Okos
Iskolánkban nagy hangsúlyt helyezünk az idegen nyelvek elsajátítására. Tagozatos osztályainkban a diákok heti 6 órában tanulhatják a németet és az angolt.
A nyelvvizsga-bizonyítvány megszerzése minden tanulónak elengedhetetlen feladata, hiszen a felsőoktatásban diplomát csak az szerezhet, aki államilag elfogadott sikeres nyelvvizsga-bizonyítvánnyal rendelkezik.
Álláskereséskor nagy előnyt jelent a biztos nyelvtudás, a legtöbb munkáltató ezt alapkövetelményként írja elő.

Gimnáziumunk idegen nyelvi munkaközösségének tagjai „nyelvvizsgabörzét” szerveztek, amelyre a nyelvvizsgaközpontok előadói többek között azért kaptak meghívást, hogy tájékoztatót tartsanak a náluk megszerezhető nyelvvizsgák követelményrendszeréről.

Magyarországon több nyelvvizsgatípus közül lehet választani. Érdemes meggondolni, hogy kinek, milyen nyelvvizsgára van szüksége. Nemzetközire, vagy megelégszünk egy csak

Magyarországon elfogadott nyelvvizsgával? Mely készségekben vagyunk jók?

Nagy örömünkre szolgált, hogy mind a 7 meghívott nyelvvizsgaközpont – TELC, ORIGO, EUROEXAM, ÖSD, GOETHE INTÉZET, CAMBRIDGE, LANGUAGECERT - élt a lehetőséggel, és beszélt a náluk folyó vizsgáztatási rendszerről.

Közel száz nyelvtanár tisztelte meg jelenlétével rendezvényünket – a megye egész területéről érkeztek kollégák: kőszegi, körmendi, jáki, celldömölki és számos szombathelyi iskolából.

A nyelvtanár szerepe nagyon fontos, hiszen ő tud megfelelő tájékoztatást adni, segítséget nyújtani a diákoknak és szüleiknek nemcsak a követelményekkel kapcsolatban, hanem a nyelvvizsgatípus kiválasztásánál is. Ő az, aki ismeri tanulóinak erősségeit, esetleges hiányosságait, ennek megfelelően terelgeti tanítványát a megfelelő nyelvvizsgatípus felé.

Az Új Nemzedék Központból érkezett előadó ismertette a nyelvvizsgadíj visszatérítésének a feltételeit: A 503/2017. (XII. 29.) Kormányrendelet értelmében 2018. január 1-jétől az első sikeres általános vagy szaknyelvi komplex közép-, vagy felsőfokú nyelvvizsga (ezzel egyenértékű emelt szintű érettségi vizsga) díját a minimálbér 25 %-ig megtéríti az állam a 35. életévüket még be nem töltött sikeres vizsgázóknak.

A program folytatásaként a budapesti Goethe Intézet munkatársa beszélt német szakos tanároknak nemcsak a náluk megszerezhető nyelvvizsgákról, hanem a különböző továbbképzési lehetőségekről is, valamint online nyelvgyakorlási ötletekről, kölcsönözhető tananyagokról. A börze kötetlen, jó hangulatú beszélgetéssel zárult.

Köszönet az iskola vezetésének, hogy támogatták programunk megvalósítását; az előadóknak, akik elfogadták meghívásunkat; nyelvszakos kollégáinknak, akik jelenlétükkel, aktív részvételükkel megtiszteltek minket. Különösen nagy öröm számunkra, hogy diákjaink is meghallgatták a tájékoztatást. Bízunk benne, hogy kellő segítséget kaptak a megfelelő nyelvvizsgatípus kiválasztásához!

Dallos-Kelemen Renáta

német nyelvtanár, mk.vezető

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Legfrissebb

 • Csíkszeredai gyerekek
  Csíkszeredai gyerekek 21 csíkszeredai kisdiákot lát vendégül idén is a Szombathelyi Erdészeti Zrt. A társaság évtizedek óta…
 • Karnevál tortája
  Karnevál tortája Egy csokoládé torta, a Csokolónia fantázianevű sütemény lett az idén  a Savaria Karnevál tortája. A…
 • Érkeznek a tankönyvek
 • Micimackó óvoda
  Micimackó óvoda A nyár a gyermekintézmények karbantartásának, felújításának a kiemelt időszaka. A szombathelyi óvodák jelentős részében zajlanak…
 • Parlagfű
  Parlagfű Korábban kezdődött idén a parlagfű szezon. Az agresszív gyomnövény virágzása nem csak a pollenallergiások életét…

Legnépszerűbb

 • Kormányablak busz
  Kormányablak busz Átadták a hatodik kormányablak buszt a Vas megyei Jánosházán. A jármű a megye aprófalvas térségeit…
 • Első Vasi Praxisközösség
  Első Vasi Praxisközösség Egészségmegőrző és prevenciós programokat szervez az Első Vasi Praxisközösség. A két hónapja létrehozott szervezet elsődleges…
 • Magyarok Kenyere
  Magyarok Kenyere A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara – a MAGOSZ közreműködésével – az idén is megszervezte a Magyarok…
 • Szakmai ajánlások a városszépítők konferenciájáról
  Szakmai ajánlások a városszépítők konferenciájáról Szombathely – A Város - és Faluvédők Szövetsége (Hungaria Nostra) XXXVII. Országos Találkozóját és Szakmai Konferenciáját…
 • Határvadászok
  Határvadászok Elkészült Szombathelyen Nyugat-magyarországi Határrendészeti Igazgatóság XIV. határvadász bevetési osztályának elhelyezésére szolgáló épületegyüttes. A létesítmény ünnepélyes…