Európa legnagyobb falfreskójának részleteivel, azaz Szombathely történelmével ismerkednek a Bolyai-gimnázium 7. osztályosai. Az előadás után feladatot is kaptak a diákok, a képeket össze kellett párosítani az információkkal.
Horváth Márton – tanuló, ELTE Bolyai Gimnázium
Nagyon szeretem a történelmet. Kedvenc témám a római téma. Emiatt is Savaria igazán közel áll az érdeklődési körömhöz. 5.44
Andor Sára - tanuló, ELTE Bolyai Gimnázium
A falfreskót néztük meg Savaria történelmével, illetve a Savaria Múzeumban volt régészeti programunk. Az előző napokban a Parkerdőben volt biológiai kvíz és az Arborétumban a viharkárokat tettük rendbe.
Az iskola már hagyományosan az írásbeli érettségi vizsgák ideje alatt élménynapokat szervez az alsóbb évfolyamos diákoknak. A város számos intézményében, és több helytörténeti értéket képviselő helyszínen ismerkedhettek a múlttal és az élet különböző területeivel.
Papp Tibor – igazgató, ELTE Bolyai Gimnázium
Nagyon fontosnak tartjuk, hogy Szombathelyt még jobban megismertessük a diákokkal. Nyilván a történelem órákon a helytörténetnek szerepe van, de mikor elmennek az egyes helyszínekre, az Iseumba, a Hadtörténeti Múzeumba, a Székesegyházba vagy éppen ide a VAOSZ udvarba, akkor a saját szemükkel láthatják, és szakértőktől hallhatják a történetét 3.26
A Gyaloggalopp útvonalán a Fő teret járták végig. De fontos célpont volt például a Székesegyház is.
Itt megtudhatták azt is, hogy ez az ország egyik legnagyobb székesegyháza, méretei szerint a barokk templomok között a 3. helyen áll.
Bolyai élménynapok
Amíg a végzősök az érettségi dolgozatokat írták, a Bolyai-gimnázium alsóbb évfolyamos diákjai számos élménnyel gazdagodhattak. A 12 osztályos iskola ilyenkor tanórán kívüli ismeretterjesztést nyújt a gyerekeknek, akik jártak például a törvényszéken, a rendőrségben, a városházán, bölcsődékben, vagy éppen önkéntes munkát végezetek az arborétumban.
Új hozzászólás
A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.