Hiba
 • "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  Cannot get "Szombathely" woeid in module "mod_sp_weather".

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

A Premontrei gimnázium gólyanapja a Rám-szakadékban

2018-09-30, 16:47
   |   Kategória: Okos
Az idei tanév forró napokkal vette kezdetét. Miután kilencedikes diákjaink felfedezték új otthonukat és már magabiztosan közlekedtek intézményünk különböző épületrészei között, fontosnak éreztük, hogy minél hamarabb megismerjék egymást. 
Ennek érdekében gólyáink számára közös túrázást szerveztünk, a természeti szépségéről méltán híres Pilis hegységben található Rám-szakadékba. Ez a közösségformáló szabadidős tevékenység egyrészt kulcsfontosságú szerepet játszhat diákjaink kezdeti beilleszkedési nehézségeinek leküzdésében, másrészt az osztályfőnökök számára kiváló megfigyelési lehetőség, az optimálisan működő osztályközösség kialakítására. Intézményünk természetes szimbólumának számító kiránduláson 132 tanuló vett részt.

Kihasználva az utolsó nyarat idéző napokat, szeptember 21-én reggel 6 órakor útra keltünk. A buszon bóbiskoló diákjainkat a tiszta égbolton tündöklő nap sugarai keltegették. A levegő kellő hőmérsékletűre emelkedett mire megérkeztünk a Dunakanyarba. A kezdeti lendületünket a Rám völgyében található létrákon való felkapaszkodás törte meg, amelyet a diáktársak segítőkészsége orvosolt. A patakon való átkelés néhány esetben nem sikerült tökéletesre, ezért voltak, akik a nem úszták meg szárazon. Az egyre nehezebb szakaszon már a fáradság jelei is mutatkoztak, csupán a közös ebéd gondolata erősítette diákjaink kitartását. Az Eötvös Loránd Menedékházban hosszabb pihenőt tartva mindenki megebédelhetett. Dobogókőnél lévő kilátóponton csoportképek is készültek, majd a Királykúti-nyereg felé folytattuk utunkat. Itt egy kisebb, meredek falú patakon való áthaladás lassította a csapat monotonnak tűnő menetelését. Majd hamarosan egy újabb nagyobb emelkedő az Akasztó-hegy megmászása adott kihívást csoportunknak.

A hegyre felérve, azonban megpillantottuk a Dunát, ahogyan kanyarog a környező települések között. A szemet gyönyörködtető motiváló erő kitartott Prédikálószékig, ahonnan csodás kilátás nyílt a Dunakanyarra. Itt egy kis pihenő után elkészítettük az első osztályképeket, amelyet az azonos színű póló viselése tett egységessé. A fotók hozzájárultak, hogy maradandó emlékként, újra átélhetőek legyenek a diákélmények. Miután mindenki erőt merített a tájból, elindultunk a Vadálló-kövek irányába. A hegygerincen haladva, mindkét oldalról meredek sziklafalak, mély szakadékok növelték diákjaink adrenalin szintjét, amíg ereszkedtek lefelé. Ezen a szakaszon mutatkozott meg a csapatszellem igazán, hiszen a merészebb túrázóink, nem hagyták magukra a nagy magasságtól megijedt társaikat. Mielőtt besötétedett mindenki biztonságosan leért a hegyről.

Tekintettel arra, hogy a program elérte a célját, fogunk még szervezni ilyen és ehhez hasonló túrákat. Szeretném megköszönni kollégáimnak, hogy példaértékűen vezették gólyáinkat a pilisi parkerdő túraútvonalán.

Farkas Attila
tanár

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Legfrissebb

 • Dr. Kelbert Krisztina az Oladi közéleti klubban
  Dr. Kelbert Krisztina az Oladi közéleti klubban Az Olad Városrészért Egyesület Közéleti klubja 2019 februári előadására neves előadót hívott meg egy nagyon…
 • Szabóverseny - Szakmasztár
  Szabóverseny - Szakmasztár Az idén is megrendezi a Kereskedelmi és Iparkamara a Szakma Kiváló Tanulója versenyt. A könnyűipari…
 • Család- és gyermekjóléti szolgálatás
  Család- és gyermekjóléti szolgálatás Tavaly több mint 1200 háztartás vette igénybe a család- és gyermekjóléti szolgálatást Szombathelyen. Legtöbbször megélhetési…
 • Puskás Galéria
  Puskás Galéria Keppel Miklós fotógráfus képeiből nyílt kiállítás “Színek, fények, formák” címmel a Puskás Galériában.
 • Vas-Film
  Vas-Film Március elsejéig lehet nevezni a  “Vas-Film” 15 Vas Megyei Függetlenfilm Fesztiválra.

Legnépszerűbb

 • Szakosított intézmény kitagoló házak
  Szakosított intézmény kitagoló házak Közel 830 millió forint pályázati támogatásból új házak épülnek látás- és mozgássérültek részére Szombathelyen és…
 • ELTE nyílt nap
  ELTE nyílt nap Már a második nyílt napot tartja idén az ELTE szombathelyi kampusza, és lesz még egy…
 • Brnoban is eredményesek voltak a szombathelyi robotok
  Brnoban is eredményesek voltak a szombathelyi robotok Az elmúlt héten Brnoban rendezték meg Csehország legnagyobb nemzetközi robotversenyét az általános és középiskolai korosztály…
 • Körmendi Kolping farsangi bál
  Körmendi Kolping farsangi bál Hagyományosan január utolsó szombatján került megrendezésre a Kolping Farsangi bál, mely egyben az egyházközség rendezvénye…
 • Jogásznap
  Jogásznap Szombathely híres szülötte, Horváth Boldizsár egykori igazságügy miniszter emléke és munkássága előtt tiszteleg ebben az…