Hiba
 • "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  Cannot get "Szombathely" woeid in module "mod_sp_weather".

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

Cello Molto a Premontreiben

2018-11-18, 18:07
   |   Kategória: Okos
Különleges hangszer és műsorösszeállítással érkezett iskolánkba a Cello Molto együttes. A Mérei Tamás, Petró András, Zumbók-Jakobovics Nikoletta és Gregorich Zsófia alkotta kamaraegyüttes Kajzinger Ildikó énekessel és moderátorral kiegészülve izgalmasan és érdekesen, nem utolsó sorban humorosan mutatta be, mit is tud a cselló, mennyire emberhez közeli a hangja, mennyire sokszínűen lehet használni. 
Petró András nyitókánonjával egyenként jöttek a színpadra a művészek, így szépen követhető volt mindenki számára a kánon felépítése. A könnyűzenei ritmuskíséret és a vendégdallamok (Gounod Ave Maria-ja és Mozart névjegye) csodás összhangban olvadt egységgé, és mutatta meg J.S. Bach zenéjének egyetemességét.

A 147. kantáta zárótételének előadásában duplacsavart alkalmaztak a zenészek, hogy érzékeltessék, a csellón az emberi hangterjedelem egészét meg lehet mutatni, a szoprántól a basszusig. A kórus által énekelt szólamokat a csellók játszották, az oboa szólamot énekszólam oldotta meg. Ráadásul a női szólamokat férfi csellisták játszották, a férfi szólamot pedig a hölgyek. Jót derültünk minannyian a legeken: Mérei Tamás a legmagasabb szoprán 198 cm-rel, Petró András a leg… de ez maradjon a mi titkunk, akik ott lehettünk.

Megismertük a cselló elődjének számító gambát, és gyönyörű áhítatos reneszánsz táncokat hallottunk.

A szélsőségek és a legfontosabb emberi érzések megformálására, zenei bemutatására is hatásos darabokat választottak. Astor Piazzolla Libertangójának feszessége és mozgalmassága, valamint A. L. Webber: Az operaház fantomja című darabjának részlete nagyszerűen érzékeltette, mennyire sok színnel és kifejezőkészséggel rendelkezik ez a hangszer.

Diákjaink körében osztatlan sikert aratott a Hardrock címre hallgató feldolgozás, melyben a zenészek bőrdzsekiben és fekete parókában érkeztek a színpadra. A találós kérdés is megfejtésre került, a két AC/DC dal mellett egy Led Zeppelin is megszólalt. Most már mi is jól tudjuk, hogy tanulóink könnyűzenei tájékozottsága is alapos. A vidámság a zárószámként megszólaló Pink Panther-nél sem hagyott alább, közösen vettünk rész a ritmuskíséretben.

Az előadás rendkívül szórakoztató volt, köszönjük az élményt!

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Legfrissebb

 • Dr. Kelbert Krisztina az Oladi közéleti klubban
  Dr. Kelbert Krisztina az Oladi közéleti klubban Az Olad Városrészért Egyesület Közéleti klubja 2019 februári előadására neves előadót hívott meg egy nagyon…
 • Szabóverseny - Szakmasztár
  Szabóverseny - Szakmasztár Az idén is megrendezi a Kereskedelmi és Iparkamara a Szakma Kiváló Tanulója versenyt. A könnyűipari…
 • Család- és gyermekjóléti szolgálatás
  Család- és gyermekjóléti szolgálatás Tavaly több mint 1200 háztartás vette igénybe a család- és gyermekjóléti szolgálatást Szombathelyen. Legtöbbször megélhetési…
 • Puskás Galéria
  Puskás Galéria Keppel Miklós fotógráfus képeiből nyílt kiállítás “Színek, fények, formák” címmel a Puskás Galériában.
 • Vas-Film
  Vas-Film Március elsejéig lehet nevezni a  “Vas-Film” 15 Vas Megyei Függetlenfilm Fesztiválra.

Legnépszerűbb

 • Szakosított intézmény kitagoló házak
  Szakosított intézmény kitagoló házak Közel 830 millió forint pályázati támogatásból új házak épülnek látás- és mozgássérültek részére Szombathelyen és…
 • ELTE nyílt nap
  ELTE nyílt nap Már a második nyílt napot tartja idén az ELTE szombathelyi kampusza, és lesz még egy…
 • Brnoban is eredményesek voltak a szombathelyi robotok
  Brnoban is eredményesek voltak a szombathelyi robotok Az elmúlt héten Brnoban rendezték meg Csehország legnagyobb nemzetközi robotversenyét az általános és középiskolai korosztály…
 • Körmendi Kolping farsangi bál
  Körmendi Kolping farsangi bál Hagyományosan január utolsó szombatján került megrendezésre a Kolping Farsangi bál, mely egyben az egyházközség rendezvénye…
 • Jogásznap
  Jogásznap Szombathely híres szülötte, Horváth Boldizsár egykori igazságügy miniszter emléke és munkássága előtt tiszteleg ebben az…