Hiba
 • "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  Cannot get "Szombathely" woeid in module "mod_sp_weather".

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

  Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

A Premontrei diákjainak mesekarácsonya Johannesbachklammban

2018-12-11, 20:47
   |   Kategória: Okos
Intézményünk 11. évfolyamos diákjaival december 7-én karácsonyváró kiránduláson vettünk részt Ausztriában.
 Utunk első állomása Wiener Neustadt, ahol történelmi kitekintéssel fűszerezett, lelki töltekezésben lehetett részünk. A városban található Domplatz-on áll a hajdani püspöki székesegyház, a Liebfrauenkirche. Ezt a késő román stílusú templomot 1279-ben szentelték fel, főhajóját a 12 apostol szobrával díszítették. A templom megtekintése mellett, a padokba beülve, elcsendesedve mondtunk el egy imát. Megálltunk a külső homlokzat déli oldalán is, ahol a Wesselényi-öszeesküvésben résztvevő Zrínyi Péter és Frangepán Ferenc sírköve van befalazva, akiket itt fejeztek le 1671-ben. A Szent Mihály-templom felkeresése után, rövid városi sétán megtekintettük a Mária Terézia Katonai Akadémiát és az árkádos épületek között a Városháza épületét.

Ezután buszra szálltunk és elindultunk a Würflach irányába. A falu fő látványossága egy sziklás szurdok, a Johannesbachklamm (Szent-János szurdok), amelyet korlátokkal és hidakkal tettek járhatóvá. A túra utat végig patak szegélyezi, ezért sok helyen lépcsők, fajárdák segítik a biztonságos közlekedést. Programunkat nem véletlenül szerveztük erre a napra, hiszen a településen a hagyományos adventi vásárt ezen a hétvégén rendezték meg. Egy fapajtában kézművesek (esztergályos, kovács, üvegfúvó) tartottak bemutatókat. Romantikus természeti környezetben, a szurdokban megrendezett adventi forgatagról, olyan emlékek elevenednek fel bennünk, mintha a kis házikókat manók építették volna a porcukor-hóval borított hegyek lábához, az erdő szélére. Az idilli környezet elvarázsolta diákjainkat is. Szebbnél-szebb képeket készítettünk, Ausztria legnagyobb díszített karácsonyfájáról. Remélhetőleg ez a kirándulás visszarepítette diákjainkat kedvenc karácsonyi meséjük világába…

Farkas Attila

tanár

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Legfrissebb

 • Polgárlevél
  Polgárlevél Az idei évtől babaköszöntő csomagot kapnak az újszülöttek Szombathelyen. A városvezetés célja, hogy ezzel is…
 • Már aszfaltoznak
  Már aszfaltoznak Január 21-ig kéri a közlekedők megértését és türelmét a Vasivíz Zrt.: a Nádasdy Ferenc utcában…
 • Baleset az építkezésen
  Baleset az építkezésen Meghalt egy munkás az egyik szombathelyi építkezésen. A tetőről zuhant a mélybe. A Vas Megyei…
 • Rövid hírek
  Rövid hírek Kolpingról tartottak előadást Oladon - Változott a szelektív hulladék szállítási ideje - Rajzpályázatot hirdet az…
 • Diabétesz
  Diabétesz Sok ivás, nagy mennyiségű vizelet, fogyás és fáradékonyság - ezek a gyermekkori diabétesz legszembetűnőbb jelei,…

Legnépszerűbb

 • Adomány - MSZP
  Adomány - MSZP 110 ajándékcsomagot adtak át a Derkovits-lakótelepen élő rászorulóknak, egyedülállóknak és nyugdíjasoknak ma délelőtt a városrész…
 • Rendkívüli közgyűlés
  Rendkívüli közgyűlés Nem alkalmazhatják a Munka törvénykönyvének január elsején hatályba lépett módosítását a városi cégek Szombathelyen, ugyanis…
 • Kelemen Krisztián civilként politizál tovább
  Kelemen Krisztián civilként politizál tovább Kelemen Krisztián ezután civilként, de az Éljen Szombathely frakciójának tagjaként lesz részese a szombathelyi közgyűlésnek.
 • Parkerdő
  Parkerdő Aláírásgyűjtés, sajtótájékoztató, lakossági fórum - ilyen előzmények után rendeződni látszik a Parkerdő lakópark néhány gondja.…
 • Mindenki karácsonya
  Mindenki karácsonya Több mint hatszáz főt vendégelt meg segítő partnereivel közösen az egyházmegyei karitász a "Mindenki karácsonya"…