Hiba
 • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

Fenntarthatósági témahét a Kanizsai-gimnázumban

2017-05-08, 07:41
   |   Kategória: Okos
A fenntarthatósági témahét április utolsó hetében került megrendezésre országszerte több mint 1800 iskolában. Ökoiskolaként számunkra eddig is fontos volt, és ezután is az lesz a környezetvédelem, de a héten egy kicsit még jobban körbejárhatták az osztályok és a tanárok egyaránt a témát.
Az osztályok sorra váltották egymást iskolánk természettudományos laborjában, ahol az előadások történtek. A szaktanárok felnyitották szemünket, hogy néha milyen kis apró dolgok elegek ahhoz, hogy változtassunk környezetünkön. Az általános környezetvédelmi szempontokon kívül megismerkedhettünk a passzívházzal a biológia és földrajz szakos tanárok - Tóthné Dancs Andrea, Dolezsár Judit, Avar Anikó, Kovacsics Bernadett, valamint Lengyelné Molnár Mária (angolul) tanárnő - előadásain keresztül.

A két tannyelvű osztályok diákjai persze angol nyelven kaptak információt ezekről az építményekről. Mindannyiunk számára bizonyossá vált, hogy a passzívházak a kezdeti beruházások ellenére – napelem, napkollektor, geotermikus szivattyú, szellőztető rendszer, átlagnál vastagabb szigetelés – teljes mértékben megtérülnek az évek során. Ezek a házak ugyanis alternatív megoldások arra, hogy a fűtéshez szükséges energiát megtermeljék.

A második alkalommal pedig egy oktatófilm segítségével elevenítettük fel a korábban hallottakat, miután minden diák kitöltött egy ellenőrző tesztet elektronikus úton.

A hét befejeztével azonban nem ért véget a környezetvédelem a KDG-ben. Továbbra is szelektíven gyűjtjük a hulladékot, és a második emeleti laborban továbbra is le lehet adni a használt olajat és az elektronikus hulladékot.

Remélem, még többen leszünk, akik megpróbálunk tenni valamit iskolánkért, környezetünkért!

Pongrácz Patrik 10. A

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Legfrissebb

 • Megújult a Százszorszép és a Mocorgó
  Megújult a Százszorszép és a Mocorgó Több mint 130 millió forintból újult meg a Százszorszép bölcsőde épülete és a szomszédos Mocorgó…
 • Civilreggeli
  Civilreggeli Hagyomány és megújulás - ez jellemzi a civilek programjait, amelyeket május végére, június elejére ajánlottak…
 • Gencsi söprű
  Gencsi söprű Szokás szerint pünkösdvasárnap tartották a Gencsi Söprű népdal- és néptáncfesztivált a Szombathely melletti településen. A…
 • Őseink példáján - értékek Herényben
  Őseink példáján - értékek Herényben Ez annak a kiadványnak a címe, amelyet pénteken mutatott be a Herényi Kulturális és Sportegyesület.…
 • Csodafügefa
  Csodafügefa Véget ért a Berzsenyi Dániel Könyvtár által szervezett Csodafüge című könyvhódító játék, amelynek keretében a…

Legnépszerűbb