Tucatnyi vaskori kézműves foglalkozásba kóstolhattak bele az idei régésztábor résztvevői. Németh Gyula esztergályos mester a kézzel hajtott géppel tanította meg bánni a gyerekeket. Emellett megtanulhatták a szövést és a fonást, sőt még a kerámiakészítést is. “Itt látható, hogy éppen ökörszarvakat, ilyeneket kell csinálni, ami majd egy edénynek lesz a díszítőeleme. Ami elkészült, itt van most nálam" - mondta Kaposi Dóra.
A táborozók Vaskeresztesen megnézték a vaskori halomsírokat, az ott látott bikafejek másolatát már a Skanzenben készítették el. “Itt a környékünkön éppen vassal kapcsolatos munkálatok zajlanak. Jobboldalt már készen vannak a kohók, egy olvasztási kísérlet után vagyunk, illetve boksanyitás, ezek sajnos nem sikerültek, most megpróbáljuk újra" - tette hozzá Tóth Kálmán múzeumpedagógus.
A csaknem harminc általános iskolás diák élvezettel figyelte a szakemberek tevékenységét, a hagyományos módszereket.
A táborozók a szakemberekkel közösen a kohót is maguk építették. A tábor zárónapján a korabeli módszerekről, a vaskor tudnivalóiról tartanak konferenciát.
Kohót is építettek a régésztáborban
Kovácsolás, esztergályozás, szövés, fonás - ez csak néhány a régésztábor programjai közül a Skanzenban. A jubileumi, 15. alkalommal megszervezett táborban a vaskorban tehettek időutazást a gyerekek a Savaria Múzeumnak és a Múzeumbarát Egyletnek köszönhetően.
Címkék:
Új hozzászólás
A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.