• Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

Szrecsko Szekulovics játékoskeretéből már csak a három magyar válogatott hiányzik. A vasi gárda szeptember 12-én játssza az első edzőmeccsét.

Közös megegyezéssel szerződést bontott  Mészöly Géza és a Szombathelyi Swietelsky-Haladás. A vasi klub vezetősége a szerdán határozatlan időre Pacsi Bálintot bízta meg a vezetőedzői feladatok ellátásával.

Hat új játékosát mutatta be sajtótájékoztató keretében az OB I-be felkerült  Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület. A szombathelyiek négy magyar, valamint két külföldi pólóssal erősítették meg túlnyomóan sajátnevelésű fiatalokból álló keretüket.

Hazai pályán súlyos, 5:1 arányú vereséget szenvedett a Haladás labdarúgócsapata a Puskás Akadémia együttesétől. A szombathelyiek a méretes zakónak köszönhetően visszacsúsztak a tabella tizedik helyére.

Marci célja 200 méter vegyesen a dönbtőbe kerülés volt, végül a dobogóra is oda ért.

Három új játékossal erősítette meg játékoskeretét a Haladás NB I-be jutott női röplabdacsapata. A két szerb, valamint egy magyar igazolást a klub sajtótájékoztató keretében mutatta be a média képviselőinek.

Két vereséget követően ismét győzött a Haladás élvonalbeli labdarúgócsapata. A szombathelyiek ezúttal a Balmazújváros együttese ellen nyertek 3:1 arányban és ennek köszönhetően feljöttek a tabella hetedik helyére.

Halász Bence bejutott a férfi kalapácsvetés döntőjébe a londoni atlétikai világbajnokságon, Pars Krisztián viszont nem tudott megbírkózni a selejtezőszinttel és csupán a 14. helyen zárta a viadalt.

Negyedik bajnoki mérkőzésén a harmadik vereségét szenvedte el a Haladás élvonalbeli labdarúgócsapata. A szombathelyiek ezúttal a Paksi FC  otthonában kaptak ki 2.0 arányban és ennek köszönhetően visszacsúsztak a tabella tizedik helyére.

A három napos rendezvénnyel már 16. alkalommal emlékeztek az egykori játékostársra, barátra, Kovács “Kokó”Tiborra.

Új névadóval, megerősített kerettel, stabil szakmai és anyagi körülmények között vág neki a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia NBI/B-s női kézilabda csapata a 2017-2018-as idénynek. A cél nem más, mint hogy jövőre élvonalbeli női kézilabda csapata legyen Szombathelynek.

Új vezetőedző irányításával kezdi meg a felkészülést augusztusban az NB I-es bajnokságra a Haladás VSE-Sportiskola női röplabdacsapata. A zöld-fehérek munkáját a Vajdaságból érkező Igor Romakov irányítja majd, aki Mucsi Pétert váltja a kispadon.

Vereséggel kezdte a 2017-2018-as bajnokságot a Szombathelyi Swietelsky-Haladás labdarúgócsapata. Mészöly Géza együttese a címvédő Budapest Honvéd otthonában kapott ki 2:0 arányban.

Hat sportoló képviseli a szombathelyi színeket az U20-as atlétikai Európa-bajnokságon. A vasi fiatalok közül ketten a futó-, míg négyen a dobószámokban állnak majd rajthoz.

Jelenleg nyolc szerződtetett játékosa van a Falco-Vulcano KC kosárlabdacsapatának. A szombathelyiek keretében egy új fiú van: Julian Norfleet Zalaegerszegről igazolt Szombathelyre.

A Szombathelyi Haladás egykori kiváló labdarúgói közül hárman is jubilálnak ezekben a napokban.

Barta Márton, a Szombathelyi Vízmű SC úszója sikeresen rajtolt az izraeli Ifjúsági Európa Bajnokságon, aki az első napon a 4x100 méteres gyorsváltó tagjaként ezüstérmet szerzett.

Két magyar versenyző állhatott fel a dobogóra a  38. Tour de Hongrie szombathelyi előfutamát követően. Az 1000 méteres szakaszon Szalontay Sándor a második, míg Peák Barnabás a harmadik helyen végzett.

Öt esztendeje minden nyáron tábort szervez a fiatal futsalosoknak a Swietelsky-Haladás VSE. Idén a fiatalabbak Szombathelyen, míg az idősebbek a Balaton partján edzhetnek, játszhatnak.

Megkezdte a felkészülést a júliusban induló bajnoki szezonra a Szombathelyi Swietelsky-Haladás labdarúgócsapata. A zöld-fehérek keretében egyelőre nem volt nagy mozgás.