Hiba
 • Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

Premontrei siker az Országos Haditorna Verseny megyei döntőjében

2018-10-04, 17:15
   |   Kategória: Sport
Az esemény a honvédelem ügyének népszerűsítése és a katonai pálya bemutatása mellett lehetőséget adott a résztvevők számára, hogy kipróbálják a katonai kiképzés egyes feladatait versenyhelyzetben. 
A fizikai és szellemi kihívást egyaránt igénylő megmérettetésen hangsúlyos szerepet kapott a csapatmunka, a fegyelem és a szabályok betartása. A feladatok teljesítése alatt a diákjaink szembesülhettek azokkal a nehézségekkel, amelyekkel a katonai élet mindennapjaiban találkozhatnának. A rendezvény fontos célja az egészséges közösségi versenyszellem fejlesztése, fiatalok ügyességének, jártasságának, erkölcsi, akarati tulajdonságainak és fizikai képességeinek fejlesztése, így a résztvevők bizonyíthatták kollektív rátermettségüket és a csapaterőben rejlő képességeiket is.

A 2018. október 4.-én Vépen megrendezett megyei döntőt, Harangozó Bertalan kormánymegbízott, a Vas Megyei Védelmi Bizottság elnöke nyitotta meg, aki kiemelte a Magyar Honvédség, katonák szerepét az egyes történelmi események tekintetében. A versenyen négyfős csapatok vettek részt, akik többek között fegyveres váltófutásban, kézigránát célba-dobásban, lövészetben, elsősegélynyújtásban, Mátrix-futásban, mutathatták meg edzettségüket. A feladatok közül nem hiányozhatott az elméleti tudást mérő katonai tereptan, és a honvédelmi totó sem. A versenyt iskolánk tanulói nyerték meg, akik ezzel megszerezték a jogot arra, hogy megyénket képviselve részt vegyenek az országos döntőben, ami várhatóan 2019 tavaszán kerül megrendezésre.

A győztes csapat tagjai: Erdődi Krisztián, Kiss Levente, Kovács Levente, Varga Richárd. Másik csapatunk a Beke Bálint, Gömböcz Ákos, Szabó Ákos, Szabó Márk Edgár összeállításban a hetedik helyet szerezte meg.

Az országos versenyre még természetesen készülni kell tanulóinknak, hiszen lövészetben és mátrix-futásban még tudnak fejlődni. Bízva a csapat erejében és elszántságában remélhetőleg a döntőben is megállják majd a helyüket.

Farkas Attila
tanár

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Legfrissebb

 • Mesebolt Bábszínház - Ármányos puncspancs
  Mesebolt Bábszínház - Ármányos puncspancs Michael Ende kortárs klasszikusa, az Ármányos puncspancs lesz a Mesebolt Bábszínház 2018/19-es évadának első bemutató…
 • Faültetés
  Faültetés Nemcsak parkolóhelyekből, hanem zöldfelületből sem elég egy lakótelepen: most tíz új díszfát ültettek el a…
 • Gépész népszerűsítő kampány
  Gépész népszerűsítő kampány Jelenleg mintegy száz hallgatója van a duális gépészmérnök szaknak Szombathelyen, az első évfolyam jövőre végez.…
 • Könyvtár: A Pál utcai fiúk
  Könyvtár: A Pál utcai fiúk Nemecsek, Boka, Áts - ismert karakterek A Pál utcai fiúkból. A korabeli Budapest világával és…
 • Németh Pál Kollégium
  Németh Pál Kollégium Ünnepelni gyűltek össze csütörtökön a felújított Németh Pál Kollégium diákjai, tanárai, valamint a város és…

Legnépszerűbb