Hiba
  • JFile: :olvasás: Nem nyitható meg a fájl: https://query.yahooapis.com/v1/public/yql?q=SELECT+%2A+FROM+yql.query.multi+WHERE+queries%3D%27SELECT+%2A+FROM+flickr.photosets.info+WHERE+api_key%3D%22895d05375cb5ea3fd69836b3a3cd012b%22+and+photoset_id%3D%2272157646940719554%22%3B+SELECT+%2A+FROM+flickr.photosets.photos%28300%29+WHERE+api_key%3D%22895d05375cb5ea3fd69836b3a3cd012b%22+and+photoset_id%3D%2272157646940719554%22+and+extras%3D%22description%2C+date_upload%2C+date_taken%2C+path_alias%2C+url_sq%2C+url_t%2C+url_s%2C+url_m%2C+url_o%22%27&format=json&env=store%3A%2F%2Fdatatables.org%2Falltableswithkeys&_maxage=300&callback=
  • "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

    Cannot get "Szombathely" woeid in module "mod_sp_weather".

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

    "Could not resolve host: query.yahooapis.com; Unknown error" in module "mod_sp_weather"

    Cannot retrive forecast data in module "mod_sp_weather".

Beindult a munka

A két héttel ezelőtti területi bejárást követeően megkezdték a bontási munkálatokat az AGORA Művelődési és Sportházban. A város vezetése és a konzorciumban részt vevő kivitelezők sajtótájékoztató keretében ismertették a fejleményeket.
A magyar állam és az Európai Unió támogatásával közel 700 millió forintot nyert a város az épület újjáépítésére. Időközben a tervek bővültek és ezzel együtt megnőtt a kivitelezés költsége is, így a komplett beruházás több mint 1 milliárd forintba kerül. A munkaterületet két hete vették birtokukba a munkagépek.

„Ebben az elmúlt két hétben kiépültek az ideiglenes létesítmények, amelyek szükségesek a projekt megvalósításához. Elkészültek az ideiglenes villany-, vízcsatlakozások, a területlehatárolások, a színpadnak a leválasztása és megterveztetésre került a forgalomtechnika” - tájékoztatott Bérczesi Tibor, a ZÁÉV Építőipari Zrt. - FÉSZ Zrt. konzorcium projekt főmérnöke.

A kivitelezési munkálatok során a teremben leszerelték a székeket, felszedték a parkettát. Ezeket a későbbiekben újrahasznosítják és visszaépítik. Emellett elkezdték a lelátók és épületsarkok bontását is. A tervek szerint jövő év februárjára készül el a létesítmény új szerkezete. Az 1963-ban épült sportház számos rendezvénynek adott otthont és új távlatokat nyitott a szórakoztatás szférájában.

„Az új szférák olyan kulturális rendezvények voltak, amelyek aztán később hagyományossá váltak, hogy ha a Savaria Táncversenyre gondolunk vagy bármelyik másik versenyre: röplabda tornákat szoktam itt emlegetni, az idősebbek tudják, hogy még olyanok is voltak itt” - mondta Puskás Tivadar polgármester.

A cél, hogy új közösségi térként jelenjen meg a felújított sportház minden korosztály számára. A jövőben itt rendezik majd meg a Gyermekek Háza ifjúsági és családi programjait is.

„De tágabb értelemben Szombathelyen, itt nevezetesen a sportházban, az új Agorában területi koordinációs feladatokat is ellátunk, az úgynevezett kulturális aglomeráció vagyis a Szombathely környéki települések kulturális életét is próbáljuk animálni, segíteni” - fogalmazott Parais István, az AGORA Szombathelyi Kulturális Központ igazgatója.

Az új épület a tervek szerint Szombathely és térségének kulturális centruma lesz. A sportházat várhatóan jövő év július végén adják át.  





Videó



Galéria

{gallery}https://www.flickr.com/photos/szombathelyi7/sets/72157646940719554/{/gallery}

Új hozzászólás

A csillaggal (*) jelölt mezők kitöltése kötelező. A HTML kódok használata nem engedélyezett.

Legfrissebb

Legnépszerűbb